Projekt z nadzorem

Co to jest projekt kompleksowy z nadzorem?

Projekt kompleksowy jest najczęściej wybieraną formą współpracy z projektantem wnętrz. Zawiera komplet materiałów niezbędnych do zrealizowania wymarzonego wnętrza zgodnie z przyjętymi założeniami uwzględnionymi w procesie projektowania. Zawiera opis koncepcji, wizualizacje 3D, Uwagi i wytyczne dla wykonawców poszczególnych prac wykończeniowo – remontowych oraz zestawienie niezbędnych materiałów i wyposażenia do realizacji projektu. Możesz oczekiwać więcej. Dlatego właśnie powstał projekt kompleksowy z nadzorem.

O projekcie kompleksowym możesz przeczytać TUTAJ

Więcej niż projekt kompleksowy

Jeśli projekt kompleksowy nie spełnia Twoich wysokich wymagań w zakresie oferowanych usług, mogę zaoferować nadzór nad realizacją projektu. Wówczas, na jasno określonych zasadach, dopilnowuję realizacji projektu. Nie musisz zajmować się zakupami, ani nawet ustaleniami z wykonawcami robót, wszystkim zajmę się osobiście. Możesz mieć pewność, że zaprojektowane wnętrze będzie w stu procentach wykonane z przyjętymi założeniami.

O projekcie kompleksowym możesz przeczytać TUTAJ

Jak wygląda współpraca pomiędzy Projektantem, Inwestorem i Firmami Wykonawczymi w zakresie poszczególnych prac?

Bardzo ważnym etapem jest wybór odpowiedniego Wykonawcy dla robót remontowo – budowlanych. Jeśli masz swoją sprawdzoną ekipę, którą darzysz zaufaniem, to bardzo dobrze, będę z nią współpracować. Jeśli nie znasz nikogo, a zależy Ci na sumiennym wykonaniu prac i solidności wykonania, polecam firmy, z którymi współpracuję.

Wszystkie ustalenia pomiędzy stronami  są indywidualne.

Etapy projektowania

  • 1

    Rozmowa

    Podpisanie umowy i przeprowadzenie szczegółowego wywiadu wraz z określeniem stylu we wnętrzu. Na tym etapie jest również określany budżet, w którym mają się zmieścić materiały niezbędne do realizacji projektu.

  • 2

    Inwentaryzacja

    Przeprowadzenie inwentaryzacji. Jeśli inwentaryzacja nie jest możliwa do przeprowadzenia, ustalane są indywidualne działania i termin jej przeprowadzenia oraz określenie zakresu zmian poprzez jej wpływ na ostateczny wygląd projektu.

  • 3

    Koncepcja

    Przygotowanie projektów funkcjonalnych i propozycji kolorystycznych wraz z elementami wyposażenia charakterystycznymi dla wybranego stylu. W umowie zostaje określona ilość przygotowanych propozycji – na ogół to trzy koncepcje. Na spotkaniu omawiamy wszystkie koncepcje i powstaje jedna, która przechodzi do kolejnego etapu.

  • 4

    Projektowanie 3D

    Po wybraniu jednej z koncepcji przystępuję do projektowania w 3D, w wyniku czego powstaje trójwymiarowy model wnętrz. Wynikiem tego procesu są obrazy – wizualizacje w postaci plików JPG/PNG. Przygotowuję dwa warianty tego modelu, które są prezentowane i omawiane. Na ich podstawie, w wyniku burzy mózgów powstaje ostateczna wersja projektu.

  • 5

    Dokumentacja

    Ostateczna wersja 3D pozwala na przygotowanie projektów wykonawczych. Projekty te są zebrane w formie dokumentacji z wytycznymi dla wykonawców robót na wszystkich etapach realizacji prac wykończeniowo – remontowych. W dokumentacji znajdują się również rysunki techniczne dla mebli na wymiar.

  • 6

    Zestawienie

    Na koniec przygotowuję zestawienie materiałów i wyposażenia, które zostało wybrane w trakcie współpracy i które pozwala na kompleksowe zrealizowanie projektu.

  • 7

    Nadzór autorski

    Jeśli współpraca przewiduje również nadzór autorski nad inwestycją, to rozpoczyna się etap realizacji projektu.